ROOL Bázis Start - Áttárolás

A RoolWikiBÓL

(Változatok közti eltérés)
2008. február 21., 16:21 változat (szerkesztés)
Vargaz (Vita | szerkesztései)
A (Levédte a(z) ROOL Bázis Start - Áttárolás lapot [edit=sysop:move=sysop])
← Előző változtatások
2008. február 25., 11:16 változat (szerkesztés) (undo)
Vargaz (Vita | szerkesztései)

Következő változtatások →
3. sor: 3. sor:
<div style="border:1px solid #d0d0d0;border-top:0px solid white;padding:5px 5px 0 5px;margin-bottom:3ex;"> <div style="border:1px solid #d0d0d0;border-top:0px solid white;padding:5px 5px 0 5px;margin-bottom:3ex;">
-<h2><i>Raktározás / Készlet mozgás / Áttárolás menüpont</i></h2>+<h2><i>Raktározás / Készletmozgás / Áttárolás menüpont</i></h2>
<blockquote> <blockquote>

2008. február 25., 11:16 változat

Raktározás / Készletmozgás / Áttárolás menüpont

Az áttárolás munkafüzet feladata, mint nevéből is adódik a készletek raktárak közötti mozgatások bizonylatainak rögzítése. Minden gazdasági esemény, készletmozgás ezen felületen kerül rögzítésre, mely készlet raktárak közötti mozgását eredményezi.

Áttárolás

A készlet nyilvántartás pontosságának alapvető követelménye, hogy a fizikai mozgás és a mozgás rögzítése egy időben történjen meg.

Az áttárolás sajátossága, hogy egyidőben történik a készlet kiadása és a bevétele a raktárak között.

A készletmozgás bizonylatok rögzítését az F6 funkció billentyű megnyomásával kezdhetjük. Az F6 billentyű hatására a képernyőn rögzíthető beviteli mezők kék színre váltanak, ez is jelzi számunkra, hogy most adat rögzítését várja a rendszer.
Ekkor a rendszer automatikusan feltölti a bevételezést készítő felhasználó kódját és nevét és a bevételezés dátumát (ami minden esetben a mai nap, de ezt lehetőségünk van érvényesítésig módosítani). A bevételezés státusza egész érvényesítésig „Rögzítés alatti” lesz.

Áttárolás videó

Megadjuk a kiadó raktárat (ha tudjuk a raktár kódját,akkor billentyűzetről beírva, ha nem, akkor értéklistából választva az F9 billentyű lenyomása után), majd megadjuk a kivétel mozgásnemét.

Megadjuk a bevételező raktárat (ha tudjuk a raktár kódját,akkor billentyűzetről beírva, ha nem, akkor értéklistából választva az F9 billentyű lenyomása után), majd megadjuk a bevétel mozgásnemét.

Amennyiben nem található az értéklistában a kiadó raktár vagy a mozgásnem kódja, az azt jelenti, hogy a rögzítést végző felhasználói kódhoz nincs hozzárendelve a munkafolyamat elvégzéséhez szükséges készletmozgás jogosultság, e nélkül a feladat elvégzése nem lehetséges.

A mozgásnem meghatározza a fej adatok kitöltéséhez szükséges mezőket.

Miután megadtuk a fej adatokat, az áttárolás tételek blokkban F6 funkció billentyű megnyomásával lerögzítjuk a mozgás tétel adatait.
Megadjuk, hogy melyik cikk, mekkora mennyiségben (darab(gyüjtő) vagy mennyiség), mely tételkódból vagy lejárati dátumból szeretnénk kiadni (itt figyelni kell arra is, hogy a megfelelő készletfajtájú cikkből történjen a mozgás, mert egy cikk ugyan azzal a lejárattal eltérő készletfajtájú is lehet). Egy tételből csak annyi adható ki, amennyi készleten van, ha több tételből történik a mozgás, akkor ezeket több sorban kell mozgatnunk.

A készletmozgás bizonylat mindaddig módosítható amíg az érvényesít nyomógombbal nem érvényesítjük.

A lerögzített és lementett tételek - rögzítés alatti státuszban is - megjelennek a készletek között, tekintettel hogy az a valóságot tükröző gazdasági esemény.

Kép:rool.jpgReferencia könyv hivatkozások

Részletes leírás található a ROOL Bázis Referencia könyvben a következő linke(ke)n:


Áttárolás

Személyes eszközök