Transzfer hibák kezelése

A RoolWikiBÓL

Tartalomjegyzék

Általános hibakeresés

Az alapfelállás az, hogy a partnerünk jelezte, hogy a transzferen küldött adatokat, de mi nem látjuk az adatbázisunkban azokat. (például új cikket vett fel, de az a mi cikktörzsünkbe nem került át) Ekkor a partnerünk megadja az elküldött fájl nevét, melyet ő feltöltött az FTP szerverre, az ő Feltöltés mappájába.

  • Ellenőrizzük az Ftp transzfer böngésző munkafüzeten az Utolsó feldolgozás óta eltelt időt! (jobb felső sarok). Ha régóta nem történt feldolgozás, akkor az lehet a baj. Indítsuk el a transzfer az FTP transzfer munkafüzetet a kijelölt számítógépen, majd a transzfert is indítsuk el.
  • Ellenőrizzük az Ftp transzfer böngésző munkafüzeten, hogy megérkezett-e ez a fájl a mi rendszerünkbe.

A Transzfer böngésző táblázatban a fájlnévre keressünk rá! (Figyeljünk a dátum szűrésre: F7, majd a fájlnév kitöltése után vegyük ki a dátum szűrés pipát, ha be van jelölve; bejövő transzfereket keressük) Két eset lehetséges: megérkezett a rendszerünkbe a fájl (hozott eredményt a fájlnévre keresés) vagy nem.

    • Nem érkezett meg a fájl.

Az FTP szerver megfelelő mappájában megtalálható? (vagy a _kesz _ hiba végződésű mappában?) Ha nincs ott, akkor a partner nem töltötte fel. Melyik a megfelelő mappa? FTP transzfer munkafüzeten a Beállítások gomb hatására megjelenő táblázat mellett a Letöltés mappát kell keresni. Ha a fájlt megtaláltuk az ftp szerveren, akkor a hiba mappában kell lennie (egyébként a transzfer böngészőn is megtaláltuk volna). Meg kell nézni az FTP transzfer munkafüzet naplóját, melyik hibaüzenet utal a hibára, és a hibát el kell hárítani.

    • Megérkezett a fájl a rendszerünkbe (megérkezett a transzfer csomag)

A transzfer csomag utolsó - Tétele van? - oszlopa jelzi, hogy az alatta található fülek valamelyikén találunk-e transzferált adatokat.

      • Ha nincs tétele, akkor meg kell nézni a transzfer fájlt, tartalmaz-e tétel adatokat, vagy csupán a transzfer csomag van benne. (érdemes egyeztetni a feladóval az üres vagy csonka fájlokkal kapcsolatban)
      • Van tétele: a transzfer csomag típusának megfelelő fülön kell megnézni a transzfer csomagban lévő adatokat. (tipp: nézzük végig a füleket. Ahol van sor, azt kell megvizsgálni)

A táblázat vége felé találjuk a Transzfer hiba szöveg oszlopot, melyben szerepel a hibaüzenet, ha a megérkezett adatot a rendszer nem tudta betölteni.

        • Ha a Transzfer hiba szöveg nem üres, akkor a jelzett hibát kell elhárítani. mely után a rendszer automatikusan be fogja tölteni a rekordot (ha fut a feldolgozás). Ekkor a Státusz mező értéke Hibás.
        • A Transzfer hiba szöveg üres, akkor a Státusz szerint még Feldolgozásra várhat a rekord. Ekkor ismét ellenőrizni kell fut-e az FTP transzfer munkafüzet a transzfer gépen.
        • A sor a Státusz szerint lehet még Hibásnak elfogadott, melyet csak felhasználói beavatkozással lehet beállítani (a Transzfer böngésző munkafüzeten egy gombnyomással). Ez annyiban különbözik a hibástól, hogy a rendszer a hibás sorokat megpróbálja betölteni (pont mint a feldolgozásra várókat) a hibásnak elfogadottakkal már nem foglalkozik.
        • A Normál státuszú sorok rendben betöltésre kerültek

Készletmozgás hibák

Amennyiben a hiba készletmozgás transzferrel kapcsolatos, akkor a hiba okát a Készletmozgás transzfer munkafüzeten is vizsgálhatjuk. Itt az első fülön lesznek a hibás és feldolgozásra váró készletmozgások. A hibát a Hiba szöveg oszlopban találjuk. A készletmozgás kapcsolódó jellemzői közül itt jóval több található, ezért a kérdéses bizonylatot könnyebb megkeresni.

Értesítés a hibákról

A rendszer a transzfer során észlelt hibákat elektronikus levélben el tudja küldeni az illetékeseknek.

  • a TRANSZFER_EMAIL_FELADO rendszer paraméterben állítható be a feladó email címe.
  • a címzetteket az FTP transzfer munkafüzet Email címek mezőjében kell megadni. Több címzett is felsorolható vesszővel elválasztva.
  • a levél küldéséhez szükség lehet a levelezésre vonatkozó ROOL futtatókörnyezet (vrt) parancssori paraméterek beállítására

FTP transzfer munkafüzet, mappák

Az FTP típusú transzfer működése során 3 mappát használunk a különböző, átmenetileg előállított fájlok tárolására.

1. Feltöltés mappa

Az FTP szerveren található. Ide kerülnek a tőlünk elküldött fájlok.

2. Letöltés mappa

Az FTP szerveren található. Az itt lévő fájlokat a partnerünk másolta ide, mi ezeket letöltjük és feldolgozzuk. Ha sikerült betölteni a transzfer csomagot, akkor a _kesz végződésű mappába kerül át a fájl, tehát a rendszer nem törli le, csupán áthelyezi. Ha nem sikerült betölteni a transzfer csomagot, akkor a _hiba végződésű mappába kerül át a fájl, tehát a rendszer nem törli le, csupán áthelyezi. Ekkor érdemes megvizsgálni a fájl tartalmát, egyeztetve a küldőjével.

3. Helyi mappa

Ebbe a mappába állítjuk elő a kimenő transzfer fájlokat, melyeket majd feltöltünk az FTP szerverre. Feltöltés után a fájlok a helyi mappában maradnak a következő feldolgozásig, akkor viszont az itt lévő fájlokat töröljük.

Szintén ebbe a mappába töltjük le a fájlokat az FTP szerverről. A transzfer csomag előállítása után a letöltött fájlok átkerülnek az _archiv végződésű mappába.

Egyéb kérdések

  • Hogyan deríthetjük ki, hogy egy bizonyos típusú adat transzfere során milyen fájlnév fog képződni?

A fájlnév elejét a Transzfer fájl leíró munkafüzet fájl leíró táblázata tartalmazza a Fájlnév prefix mezőben. Transzferenként más-más prefixet kell beállítani, de érdemes a különböző transzfer táblákhoz is különböző prefixeket választani.

  • Hogyan deríthetjük ki, hogy egy bizonyos adat transzfere során milyen fájlnév képződött?

Az Ftp transzfer böngésző munkafüzeten találjuk a fájl nevét a transzfer csomagban. Dátum alapján érdemes keresni a kimenő transzferek között, majd az alsó táblázatokban kell megkeresni a kérdéses adatot.

Személyes eszközök