Összemérés - keverés
A RoolWikiBÓL
Összemérés-keverés
Összemérés – Keverés
Az Összemérés-keverés munkafüzet a Termelés/Termeléskövetés/Tevékenység naplózás/Összemérés-keverés menüpontból indítható el.
- Munkalap listából azok a naplók választhatóak ki, amelyeknek:
- Az adott munkahelyhez tartozó mozgás szabályok honnan naplói.
- A napló típusa - MIX kódú.
- Dátum navigálással lehet a napok között váltani.
- Adag blokk:
- Az adagok a GyF. sorrendje, azon belül az adagok sorrendje szerint van rendezve.
- Világos kékkel egy GyF. első adagja van színezve.
- Csak a nem stornózott adagok jelennek meg.
- Enter vagy "Összemérés" nyomógomb hatására a kiválasztott tervezett v. folyamatban státuszú adagnak megfelelően megjelenik az anyag beépülés felület.
- Tervezett adagok áthelyezése nyomógomb hatására tervezett adagokat lehet átvenni más munkalapokról. Ez a funkció abban az esetben használható, ha az összes előírt adag elkészítése másnapra húzódik.
- Irány:
- A keverési adag iránya választható listából - az elkészült az adaggal elkészül egy munkalap tétel is, melynek irányát a kiválasztott üzemi mozgás szabály határozza meg.
- Adag: a kiválasztott adag jellemzői láthatóak.
- Anyag beépülés:
- Az anyag beépülés blokkban a kiválasztott adaghoz tartozó beépülő anyagok előírt mennyisége és az összemérés során rögzített mennyiség látható. Az előírt mennyiség – az adag gyártási feladatán keresztül -, a gyártási utasítás anyag jegyzék elemeinek mennyisége jelenik meg a keverési adag méret és a vetítési alap függvényében.
- Enter hatására a kurzor beleáll a Vonalkód/Mozgó tárhely mezőbe.
- Meg kell adni a mozgó tárhely azonosítót. Hatására a kurzor beleáll a tára súly mezőbe ahol a mozgó tárhely tára súlya jelenik meg, ami szerkeszthető.
- Enterre megjelenik egy Igen/Nem/Mégse válasz ablak "Rögzíti az összeméréshez a mozgó tárhelyet és tára súlyt" felirattal. "Igen"-re az adaghoz rögzül a mozgó tárhely és a tára súly az adag folyamatban státuszúvá válik (okker háttér szín), "Nem"-re, "Mégsem"-re pedig megadható új mozgótárhely v. tára súly.
- Ha rögzítve lett az előbbiekben említett két jellemző, akkor kezdődik az első, kiválasztott beépülő anyag kimérése. Ha a mért nettó érték eléri a kívánt v. előírt mennyiséget akkor az érték rögzíthető.
- Rögzíthető az érték ellenkező esetben is, de akkor az eltérő beépülő anyag rögzített mennyiségei színezve jelennek meg attól függően, hogy az pozitív (okker) v. negatív (piros) az eltérés.
- Rögzítés után a rögzített anyag betű színe szürkére válik, kurzor rááll az anyag beépülés blokkra, ahol kiválasztható a következő beépülő anyag.
- Alapanyag nyitási mód: ha „figyelmeztető”, csak mérés rögzítésekor, vizsgálja a program a megnyitott alapanyag tételen a felhasználható mennyisége. Ha az kevesebb mint a rögzítendő mennyiség, akkor figyelmezteti a rögzítőt, aki az előzőt lezárva új alapanyag tételt nyithat. A nyitási mód kötelező, akkor a mérés közben vizsgálva az előbbi feltételt a program kéri az új megnyitandó alapanyag termékkísérő azonosítóját. Mérés közben történő alapanyag nyitásnál mindkét esetben rögzíti a program az addig mért mennyiségeket a lezárandó alapanyag tétellel együtt.
- A rontott rögzített mennyiségek törölhetőek.
- Ha elkészült az összemérés, akkor az "Adag kész" nyomógomb hatására az adag státusza késszé válik, a kiválasztott irányra elkészül a munkalap tétel és a termékkísérő címke. A program automatikusan visszalép az adag kiválasztáshoz.
- A kész státuszú adagok lila hátterűre váltanak. Ezeken a sorokon Entert ütve csak az "Adag állapot" ablak jelenik meg.
- Az anyag beépülés felületen a jobb oldali értékek értelmezése:
- Tára: A keverési adag tárája (mozgó tárhely tára súlya).
- Bruttó: A pillanatnyi súly amit a mérleg mutat.
- Nettó összesen: Bruttó - tára súly.
- Eltérés összesen: Az adag mérethez viszonyított összes eltérés (piros-negatív, okker - pozitív, zöld - ha nincs eltérés).
- Nettó: A kiválasztott beépülő anyaghoz viszonyított nettó súly.
- Eltérés: A kiválasztott beépülő anyaghoz előírt mennyiségéhez viszonyított eltérés (piros-negatív, okker - pozitív, zöld - ha nincs eltérés).