Egyszerűsített cikktörzs
A RoolWikiBÓL
Egyszerűsített cikktörzs
Kezelési útmutató
Tartalomjegyzék |
Bevezetés
Jelen dokumentum az egyszerűsített cikktörzs felvételének elősegítésére jött létre. Az alábbiakban a napi munkafolyamatok rövid, szemléltető leírásán keresztül lehetőség nyílik a teljes folyamat elsajátítására.
Egyszerűsített cikktörzs
Az egyszerűsített cikktörzs programmal egyszerűen és gyorsan tudunk új cikkeket felvenni a rendszerbe. A program a Törzsadatok/Áru/Egyszerűsített cikktörzs menüpontjából indítható el.
Egyszerűsített cikktörzs rögzítése
- Új cikket az F6 billentyűmegnyomásával vehetünk fel a rendszerbe.
Az újonnan rögzített cikk háttérszíne kék tónusú (1) lesz egészen addig, amíg F10-el el nem mentjük a már kitöltött cikksort.
(1)
A munkafüzet két ablakból áll (1). Mindkét ablakban felvehető új cikk.
- Bal oldali ablak:(2)
(2)
1. Kód: Lehetséges automatikus kód (3) meghatározás: Új cikk rögzítésekor a program felajánlja a következő cikkszámot ha definiálva van a cikkszám ajánlás rendszer paraméter. Ha nincs definiálva akkor beírhatjuk kézzel is a soron következő vagy az általunk választott kódot.
2. Név: A cikk nevének megadása.
3. Etk: Lehetséges automatikus ETK (4)meghatározás: Új cikk rögzítésekor a program felajánlja a következő ETK-t, ha definiálva van az ETK ajánlás rendszer paraméter. Ilyenkor az új cikk felvitelekor a cikk kódhoz hasonlóan a program az ETK-ra is megajánlja a soron következő sorszámot.
(3) (4)
4. Érv.?: Érvényes-e az adott cikk? Alapértelmezetten a beállítás igen, de ha ezen módosítani szeretnénk akkor a négyzetre kattintás után a pipa megszüntethető.
5. M.e.: A mennyiségi egység alapértelmezetten a vállalathoz beállított (ha nem megfelelő, akkor módosítható F9 értéklista behívásával).
6. Áru jegyzék kód, név :F9 értéklista behívással kiválasztható.
7. Kiszerelés kód, név: F9 értéklista behívással kiválasztható.
8. Egalizált mennyiség, súly: Ha kilogramm a mennyiség egység akkor a gyűjtő egalizált súly megegyezik az egalizált mennyiséggel.
9. Készültség kód, név: Alapértelmezetten beállított, de ha nem megfelelő módosítható F9 értéklista behívásával.
10. Termék kód, név: F9 értéklista behívással kiválasztható.
11. Termék alternatív név: F9 értéklista behívással kiválaszthabtó.
12. Termékcsoport kód, név: F9 értéklista behívással kiválasztható (ha a termék kód kiválasztásra került akkor a név is automatikusan kitöltődik).
13. Készletfajta kód, név: A készletfajta rendszerparaméter alapján kitöltődik.
14. Göngyöleg? Alapértéke ’nem’(N). Ha göngyölegről van szó akkor a négyzetre kattintással a pipa megjelenik.
15. Kidolgozás kód, név : F9 értéklista behívással kiválasztható.
16. Faj kód, név: F9 értéklista behívással kiválasztható.
17.Márka kód, név: F9 értéklista behívással kiválasztható.
18. Egyszerűsített számla felírat és Megjegyzés: tetszőleges szöveg írható be.
- Jobb oldali ablak:(5)
Új cikket itt is fel tudunk venni F6 billentyű megnyomásával hasonlóan a jobb oldali ablakhoz. Itt a cikkhez tartozó minden adat könnyen és jól áttekinthető.
(5)
Javaslat
A munkafüzet alján található fülecskékre kattintva (akár egy cikk rögzítése közben is) egyszerűen eljuthatunk a rajtuk szereplő Törzskarbantartó munkafüzetekhez (Áru jegyzék, Kiszerelés, Készültség, Termék, Termék csoportok, Kidolgozás, Márka) melyek előszűrés nélkül hívódnak.
Melyik mezőn érdemes keresni
- Kereshetünk:- F7 gomb megnyomásával - pl.: megadható a cikk kód, vagy ETK vagy azok ismert részlete (%comb%)(6) – majd az F8 gomb megnyomásával megkapjuk a keresett (7) adatokat.
- Kikeressük a cikket a bal oldali munkafüzetből s miután ráálltunk a sorra, megjelenik minden információ a cikkről a jobb oldali ablakban.