Tutorial 3

A RoolWikiBÓL

Revision as of 2008. június 30., 08:37 by Vargaz (Vita | szerkesztései)
(eltér) ←Régebbi változat | legfrissebb változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Kimenő számla kontírozási lehetőségei:

  1. Partner törzsben a Főkönyvi/pénzügyi jellemző fülön adjuk meg a vevő főkönyvi számlaszámot.
  2. Cikk törzsben meghatározzuk a Csoportosítás fülön a <v>(Főkönyvi) Termékcsoport</b>ot.
  3. Termékcsoport kontír szabály munkafüzetben meghatározzuk, hogy adott termékcsoporthoz az árbevétel számla forrása mi legyen. Ha fix, akkor innen veszi, ha a partnernél megadott, akkor a partner törzs Főkönyvi/pénzügyi jellemző fülön meghatározott árbevétel számlaszámot veszi. Lehetőség van a paritás és/vagy készlet fajta kód felhasználásával több árbevétel számla számra bontani a kontírozást.
  4. Adókulcs kontír szabály munkafüzetben meghatározzuk, hogy adott adó kulcsot mely főkönyvi számlaszámra kontírozza. Kimenő számla esetén a főkönyvi számla mezőt veszi figyelembe a rendszer.


Példák az alap kontírozásra



Abban az esetben, ha a Főkönyv / Főkönyvi törzsadatok / Számlarend munkafüzetben a megfelelő főkönyvi számlaszámoknál a költségviselő és/vagy költséghely meghatározása kötelezőre van beállítva a következő beállításokat kell elvégezni:

Költségviselő meghatározása:

  • A <vállalt kód>_E_SZFS_KOLTSEGVISELO_FOKONYVI_KATEGORIA_KOD rendszerparaméterrel lehetőség van a költségviselő meghatározására. Beállítás lépései:
    • A Főkönyv / Főkönyvi törzsadatok / Főkönyvi kategória munkafüzetben a Költségviselő kategória fülön rögzítünk egy költségviselő kategóriát (kód, név).
    • az Admin / Rendszer paraméter szerkesztő munkafüzetben rögzítsük ill. állítsuk be a <vállalt kód>_E_SZFS_KOLTSEGVISELO_FOKONYVI_KATEGORIA_KOD rendszerparamétert, értékének adjuk meg az előző bekezdésben rögzített főkönyvi kategória kódot.
    • A Főkönyv / Főkönyvi törzsadatok / Termékcsoport főkönyvi kategória munkafüzetben a megfelelő (Főkönyvi) Termékcsoporthoz vegyük fel a rendszerparaméternél beállított főkönyvi kategóriát (főkönyvi kategória kód, főkönyvi kategória név) és állítsuk be a megfelelő a termékcsoporthoz tartozó Költségviselő kódot.


Példák a költségviselőre


Költséghely meghatározása:

  • A költséghely kontírban történő meghatározásához a Törzsadatok / Kereskedelmi törzsadatok / Partner munkafüzetben a Főkönyvi/pénzügyi jellemzők fülön a Költséghely mezőt kell beállítani.


Példák a költséghelyre


Példák egyben


Vissza
Személyes eszközök