Kiszerelési egységek
A RoolWikiBÓL
Kiszerelési egységek
Kiszerelési egységek
Gyűjtő/eladási kiszerelés alatt az adott cikk legkisebb értékesítési kiszerelését értjük.
Tipikus gyűjtő/eladási kiszerelések:
- Gyűjtő: a gyártás során bekartonozva, bontatlanul értékesítve – pl. export kartonozott/rekeszes termékek.
- Kisgyűjtő:több kisgyűjtőt tehetünk egy szállítási göngyölegbe – pl. kisgyűjtőzött tálcázott termékek.
- Egyedi csomag: egyedi csomagolás darabonként kerül értékesítésre, több egyedi csomagolás kerül egy szállítási göngyölegbe – pl. csomagolt sonka, hasított félsertés.
- Ömlesztett: komissiózáskor a kívánt mennyiség egyedileg kerül összeállításra, kimérésre – pl. nem gyűjtőzött virsli.
Ezen fő kiszerelések mellett/helyett célszerű a termékkörnek megfelelő – beszédesebb elnevezésű értékesítési kiszereléseket felvenni a kiszerelési egység törzsbe (pl. rúd, tálca, csomag, doboz, …), ezzel gyors információt adva a vevői megrendelés rögzítőjének a kiszerelésről.
A gyűjtő/eladási kiszerelés jellemzőit a cikktörzs „Kiszerelés” illetve „Vállalatfüggő kiszerelés” fülén a gyűjtő/eladási kiszerelés oszlopban kell rögzíteni. Figyelem: a gyűjtő/eladási egységhez megadandó mennyiségek a teljes eladási egységre vonatkoznak (és nem annak valamelyik részére)!
Az „Egyedi kiszerelés” oszlop jellemzőit abban az esetben szükséges kitölteni, ha a gyűjtő/eladási kiszerelés mellett az abba beteendő egyedi csomagolásokat is a ROOL Bázis rendszerrel online integrált ipari mérleges/tikettező eszközökkel tikettezzük (és az eladási egységünk a gyűjtő, nem az egyedi csomagolás). A gyűjtő/eladási kiszerelés mennyiségeiben DB (pontosabban nem KG) mennyiségi egység esetén rögzítendő az adott, teljes (!) kiszerelési egység súlya is (KG-ban), ezzel lehetővé téve a KG-ra váltást. Nem egalizált termékek esetén is töltsük ki a mennyiségeket (átlagos értékkel), ezzel biztosítva az előzetes (pl. súly, szállítási egység) kalkulációhoz a szükséges alap adatokat.
Egyéb kapcsolódó jellemzők :
„Kiszerelés” fülön:
- „Kiszerelési egység”: fentiek szerinti eladási kiszerelési egység.
- „Egalizált mennyiség”: egy eladási kiszerelési egység (átlagos) mennyisége a cikk mennyiségi egységben.
- „Egalizált súly (kg)”: egy eladási kiszerelési egység (teljes, átlagos) nettó súlya a KG-ban.
- „Csomagolóanyag súly (kg)”: egy (teljes) eladási egységhez kapcsolódó csomagolóanyag súlya KG-ban (bruttó súly meghatározás egyik eleme).
- „Gyűjtőben egyedi darab”: gyűjtő/eladási kiszerelésben egyedi csomagolások száma (amennyiben értelmezhető az adott cikkre).
„Vállalatfüggő kiszerelés” fülön:
- „Minimális kiszolgálási mennyiség”: vevői rendelés felvételekor egy tételben minimálisan felveendő mennyiség – az irányadó mennyiségre vonatkoztatottan.
„Kereskedelem” fülön:
- „Irányadó mennyiség”: a vevői igényt elsődlegesen a cikk mennyiségi egységében vagy az eladási egység darabszámában rögzítjük.
- „Irányadó mennyiség eltérhet?”: a vevői megrendelés rögzítésekor felülbírálható-e az irányadó mennyiség kijelölése.
- „Mérési tartalék (%)”: áruforgalmi diszponáláskor/leosztáskor a kimérős termékek mérési eltéréseire tartalékolandóan milyen biztonsági készlettel kalkuláljon a rendszer.
- „%-os súlylevonás”: a bruttó (göngyöleg nélküli) áru súly hány százalékának levonásával kapható meg a nettó áru súly.
- „Darabban is mozog?”: mozgáskor (üzemi és raktári mozgáskor egyaránt) a mozgatott darabszám is rögzítendő-e a bemért mennyiség mellett? (gyáriszámos azonosításnál nincs jelentősége, mivel ott gyáriszám darabszám adott).
- „Raklapon sor/darab”: a raklap egy sorában hány gyűjtő göngyöleg szerepel.
- „Raklapon sor”: a raklapon hány sor szerepel.
„Cikk” táblázatban:
- „Göngyöleg kód/név”: vevői elszámolásköteles szállítási göngyöleg (pl. rekesz, láda) bruttó súly kalkuláláshoz és a cikkhez alapértelmezett göngyöleg hozzárendeléshez szükséges.
- „Karton kód/név”: nem vevői elszámolásköteles szállítási göngyöleg (pl. eldobó karton xy méretben) – bruttó súly kalkuláláshoz és a cikkhez alapértelmezett karton hozzárendeléshez szükséges.
- A szállításkor a göngyöleg/karton súlya az adott göngyöleg/karton cikk egyedi kiszerelésénél a csomagolóanyag súly (kg) mezőben rögzítendő.
A gyűjtő kiszerelés esetenkénti bontott értékesítése megoldható, de ha a bontás rendszeres, akkor javasolt a gyűjtőzött és a nem gyűjtőzött kiszerelésre is külön cikkszámot fenntartani és mindkét cikkszámot beárazva értékesíteni mindkét kiszerelést.
A cikk elsődleges mennyiségi egysége mellett a gyűjtő/eladási kiszerelés darabszámában is rögzíthető a vevői megrendelés.