PostgreSQL - Adatbázis karbantartás munkafüzet használata

A RoolWikiBÓL

Revision as of 2011. június 7., 17:29 by Rozsahegyil (Vita | szerkesztései)
(eltér) ←Régebbi változat | legfrissebb változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Tartalomjegyzék

Adatbázis karbantartás

Adatbázis mentés

Előfeltétel

A számítógépre telepíteni kell a PostgreSQL adatbázis kezelő rendszert. PostgreSQL adatbázis kezelő letölthető innen: http://www.enterprisedb.com/products-services-training/pgdownload#windows

Az itt elérhető verziók közül azt javasoljuk választani, amelyik verziószáma a legközelebb áll az éles rendszerünket futtató PostgreSQL rendszeréhez. (Jelenleg bármelyik verzió megfelelő.)

Paraméterek

  • PostgreSQL mappa: a számítógépre telepített PostgreSQL futtatható fájlokat tartalmazó mappa
  • A mentés célmappája: relatív elérési út megadása esetén a ROOL-Bázis munkamappájában jön létre a célmappa, melybe a fájlok kerülnek
  • Szerver cím: a ROOL-Bázis parancssorában megadott host= értéke kell ide (pl: 192.168.11.140)
  • Szerver port: a ROOL-Bázis parancssorában megadott port= értéke kell ide. Üresen is hagyható. (pl: 5435)
  • Adatbázisok: ide a mentendő adatbázisok neve kerül szóközökkel elválasztva (pl: app rool)
  • Almappába?: a mentés célmappájában létrehozzunk-e egy újabb mappát, mely a mentés dátumát és időpontját tartalmazza? Ha be van jelölve, akkor ebbe a mappába kerülnek a fájlok.

Próba

Próbaképp az Adatbázisok paraméter értéke egyszerűen csak ez legyen: rool Most kattintsunk a Dump gombra. Ekkor fel kell ugrania egy parancssori ablaknak, mely a postgres felhasználó jelszavát kéri. Írjuk be, majd üssünk Enter-t! Ekkor legalább néhány másodpercig nem szabad eltűnnie ennek az ablaknak. Ebből tudhatjuk, hogy folyik a mentés. Ha a parancssori ablak azonnal eltűnik, akkor valószínűleg rossz jelszót írtunk be.

Tipp

Ha több adatbázist is mentünk egyszerre, akkor több -, adatbázisonként 1 - parancssori ablak jelenik meg. Ekkor a jelszót másodjára csak akkor írjuk be, ha az az ablak eltűnt, melyben korábban beírtuk a jelszót. Így egyszerre csak egy adatbázis mentése folyik, mely sokkal gyorsabbá teszi a mentést, kevésbé terheli le az éles rendszert.

Fontos

A fájlrendszerünknek tudnia kell kezelni az adatbázisunknak megfelelő méretű fájlokat. A probléma általában a 2GB-nál nagyobb dumpok esetén jelentkezik egy hibaüzenet formájában.

Főkönyv törzsadatok mentése/visszatöltése

Személyes eszközök