Folyamatos gyártási igény monitor

A RoolWikiBÓL

(Változatok közti eltérés)
2008. február 29., 11:38 változat (szerkesztés)
Hajni (Vita | szerkesztései)

← Előző változtatások
2008. május 27., 17:34 változat (szerkesztés) (undo)
Vargaz (Vita | szerkesztései)

Következő változtatások →
7. sor: 7. sor:
<center> <font color="#4682b4" font size=4>'''[[Kép:rool.jpg]] – Bázis'''<br><br> <center> <font color="#4682b4" font size=4>'''[[Kép:rool.jpg]] – Bázis'''<br><br>
'''Folyamatos gyártási igény monitor''' </font></center> '''Folyamatos gyártási igény monitor''' </font></center>
- 
=<h2 style="padding:3px; background:#dcdcdc; color:#4682b4; text-align:left; font-size:100%; margin-bottom:5px;margin-top:0;margin-left:-5px;margin-right:-4px;">Folyamatos gyártási igény monitor</h2>= =<h2 style="padding:3px; background:#dcdcdc; color:#4682b4; text-align:left; font-size:100%; margin-bottom:5px;margin-top:0;margin-left:-5px;margin-right:-4px;">Folyamatos gyártási igény monitor</h2>=
- +<br>
- +
*A "Folyamatos gyártási igény monitor" munkafüzet a Termelés/Termelésirányítás/Gyártási igény/ Folyamatos gyártási igény monitor menüpontból indítható el <font color="#4682b4"> (1) </font>. *A "Folyamatos gyártási igény monitor" munkafüzet a Termelés/Termelésirányítás/Gyártási igény/ Folyamatos gyártási igény monitor menüpontból indítható el <font color="#4682b4"> (1) </font>.
- +<br>
<font color="#4682b4"> (1) </font> [[Kép:folyamatos3.JPG|370px|folyamatos gyártási igény monitor]] <font color="#4682b4"> (1) </font> [[Kép:folyamatos3.JPG|370px|folyamatos gyártási igény monitor]]
- +<br><br>
- +
*A program a folyamatos gyártású áruk gyártás indításához nyújt segítséget. A képernyőn megjelenik minden olyan cikk, melynél "Folyamatos" termelésirányítási módszer került beállításra a cikk karbantartó programban, illetve a kiválasztott igénylő területnek a megadott gyártás indítási napra van rögzített folyamatos gyártási előírása. A képernyőn táblázatos formában jelennek meg a cikkekre vonatkozó adatok, melyek jelentése a következő <font color="#4682b4"> (2) </font>: *A program a folyamatos gyártású áruk gyártás indításához nyújt segítséget. A képernyőn megjelenik minden olyan cikk, melynél "Folyamatos" termelésirányítási módszer került beállításra a cikk karbantartó programban, illetve a kiválasztott igénylő területnek a megadott gyártás indítási napra van rögzített folyamatos gyártási előírása. A képernyőn táblázatos formában jelennek meg a cikkekre vonatkozó adatok, melyek jelentése a következő <font color="#4682b4"> (2) </font>:
**Gyártandó mennyiség, Gyártandó darab: A folyamatos gyártási előírás alapján az adott napon gyártandó mennyiség. **Gyártandó mennyiség, Gyártandó darab: A folyamatos gyártási előírás alapján az adott napon gyártandó mennyiség.
23. sor: 20. sor:
**Igénylendő mennyiség: A gyártási előírásban rögzített mennyiség teljesítéséhez szükséges gyártandó mennyiség. **Igénylendő mennyiség: A gyártási előírásban rögzített mennyiség teljesítéséhez szükséges gyártandó mennyiség.
**Módosító mennyiség: Értéke az igénylendő mennyiség mező értékével egyezik meg, szükség esetén módosítható. A program erre a mennyiségre fogja elkészíteni a gyártási igényt. **Módosító mennyiség: Értéke az igénylendő mennyiség mező értékével egyezik meg, szükség esetén módosítható. A program erre a mennyiségre fogja elkészíteni a gyártási igényt.
- +<br>
<font color="#4682b4"> (2) </font> [[Kép:folymatos9.JPG|370px|folyamatos gyártási igény monitor]] <font color="#4682b4"> (2) </font> [[Kép:folymatos9.JPG|370px|folyamatos gyártási igény monitor]]
- +<br><br>
- +
*A "Módosítás" gomb megnyomásával a program a képernyőn látható összes cikkre elkészíti a gyártási igényt, ahol a módosító mennyiség nagyobb mint nulla <font color="#4682b4"> (2) </font>. *A "Módosítás" gomb megnyomásával a program a képernyőn látható összes cikkre elkészíti a gyártási igényt, ahol a módosító mennyiség nagyobb mint nulla <font color="#4682b4"> (2) </font>.

2008. május 27., 17:34 változat



Kép:rool.jpg – Bázis

Folyamatos gyártási igény monitor

Tartalomjegyzék

Folyamatos gyártási igény monitor


  • A "Folyamatos gyártási igény monitor" munkafüzet a Termelés/Termelésirányítás/Gyártási igény/ Folyamatos gyártási igény monitor menüpontból indítható el (1) .


(1) folyamatos gyártási igény monitor

  • A program a folyamatos gyártású áruk gyártás indításához nyújt segítséget. A képernyőn megjelenik minden olyan cikk, melynél "Folyamatos" termelésirányítási módszer került beállításra a cikk karbantartó programban, illetve a kiválasztott igénylő területnek a megadott gyártás indítási napra van rögzített folyamatos gyártási előírása. A képernyőn táblázatos formában jelennek meg a cikkekre vonatkozó adatok, melyek jelentése a következő (2) :
    • Gyártandó mennyiség, Gyártandó darab: A folyamatos gyártási előírás alapján az adott napon gyártandó mennyiség.
    • Igényelt mennyiség: A megadott gyártás indítási napra már rögzített gyártási igény(ek) mennyisége.
    • Gyártási feladaton mennyiség: A megadott gyártás indítási nappal indított gyártási feladaton szereplő – tehát gyártásban lévőnek tekinthető – mennyiség.
    • Igénylendő mennyiség: A gyártási előírásban rögzített mennyiség teljesítéséhez szükséges gyártandó mennyiség.
    • Módosító mennyiség: Értéke az igénylendő mennyiség mező értékével egyezik meg, szükség esetén módosítható. A program erre a mennyiségre fogja elkészíteni a gyártási igényt.


(2) folyamatos gyártási igény monitor

  • A "Módosítás" gomb megnyomásával a program a képernyőn látható összes cikkre elkészíti a gyártási igényt, ahol a módosító mennyiség nagyobb mint nulla (2) .

Folyamatos gyártási előírás

  • A folyamatos gyártású cikkek napi gyártandó mennyiségének előírása a Termelés/Termelésirányítás / Gyártási igény / Folyamatos gyártási előírás program (3) segítségével történik.

(3) folyamatos gyártási előírás


  • A képernyő felső részén kiválasztható az igénylő terület, ezt követően rögzíthetők a gyártási előírások cikkenként, tetszőleges időszakra. A sorok rögzítésekor kötelező kitölteni az időszakot, a cikket, a napi gyártandó mennyiséget vagy darabszámot, illetve a gyártó üzemet (3) .


  • Csak olyan cikkre írható elő napi gyártás, amelynél a cikk karbantartó programban a termelésirányítási módszer mező értéke "Folyamatos".


  • Egy cikkre átfedő időszakok nem rögzíthetőek.

Gyártási igények visszaigazolása

  • Az gyártási igények visszaigazolására Termelés/Termelésirányítás/Gyártási igény/Gyártási igény visszaigazolás (4) munkafüzetben van lehetőség.

(4) gyártási igény visszaigazolás munkafüzet


  • A képernyő felső részén kiválasztható a kívánt üzem, illetve dátum. A dátum melletti legördülő lista (5) segítségével meghatározható, hogy a dátum a szűrés során mire vonatkozzon.

(5) legördülő lista


  • A munkafüzetben a „Visszaigazolt mennyiség” oszlopban kell kitölteni a visszaigazolni kívánt mennyiséget, majd a „Visszaigazol” nyomógomb megnyomásának hatására igazolttá válik a gyártási igény a kitöltött mennyiségekkel (6) .

(6) gyártási igény visszaigazolt mennyiségek


Bővebben: Gyártási igény visszaigazolás

Gyártási igények nyomon követése

  • A gyártás koordináció monitor feladata az eltérő módon keletkező, és időben változó igények nyomon követésének biztosítása. A program a Termelés/Termelésirányítás /Gyártási igény/Gyártás koordináció monitor menüpont alatt érhető el (7) .

(7) gyártás koordináció monitor


  • A képernyőn megjelenő igények dátumra, üzemre, illetve igénylő területre szűrhetők. A dátum melletti legördülő lista segítségével meghatározható, hogy a dátum a szűrés során mire vonatkozzon.


Bővebben: Gyártás koordináció monitor


Folyamatos gyártású cikkek gyártásához szükséges beállítások

  • A folyamatos gyártású cikkek esetén a szükséges alapadatok beállítása a Törzsadatok/Áru/Cikk munkafüzet "Termelésirányítás" (8) fülén történik, ahol kitöltendőek a következő mezők:
    • Gyártó üzem megadása: Itt határozható meg, hogy az adott árut alapértelmezés szerint melyik üzem állítja elő.
    • Fix előállítási idő (a termék előállításához szükséges idő): A termék előállításához szükséges idő naptári-, vagy gyártási napban határozható meg. Ha a termék előállítási ideje 1 nap, az azt jelenti, hogy a cikk gyártása az indítás napján be is fejeződik. Az előállítási idő naptári-, vagy gyártási napban történő megadása azokban az esetekben befolyásolja az előállítás határidejének meghatározását, amikor a gyártási idő egy része hétvégére esik.
      • Amennyiben az előállítási időt naptári napban határozzuk meg, a rendszer egy adott gyártási feladat befejezésének meghatározásakor azokat a napokat is beleszámítja a gyártási időbe, amikor az üzemi naptár szerint nincs gyártás. Például egy pénteki napon elindított 4 napig tartó gyártási feladat határideje következő hét hétfő lesz, akkor is ha az üzemi naptár alapján szombaton, és vasárnap nem folyik gyártás.
      • Ha az előállítási időt gyártási napban határozzuk meg, akkor a rendszer csak azokat a napokat veszi figyelembe a gyártás befejezésének meghatározásakor melyek az üzemi naptárban gyártási napként szerepelnek. Vagyis ebben az esetben a pénteki napon indított 4 napig tartó gyártási feladat határideje következő hét szerda lesz.
    • Termelésirányítási módszer: Legördülő listából kiválasztandó a "Folyamatos" elem.

(8) cikk beállítások


  • Gyártás indításához a Termelés/Termelésirányítás/Termelési műszak munkafüzetben léteznie kell az adott naphoz és az adott dátumhoz nyitott termelési műszaknak (9) , valamint a Törzsadatok/Termelésirányítás törzsadatok/Üzemi naptár munkafüzetben az üzemhez érvényes gyártás indítási napnak (10) .
(9) termelési műszak indítás (10) gyártás indítási nap beállítás
Személyes eszközök